Výhody využití makléře

proč s makléřem

Protože pojištění pohledávek je více Credit Management, než samotné pojištění. Pojištění pohledávek bez makléře je jako chtít se dostat neznámým terénem do cílové destinace bez mapy. Pokud znáte směr, většinou k cíli dorazíte, zcela jistě to však bude za cenu vyššího úsilí, chyb (ztrát) a delšího času. A pokud vám odejde klíčový pracovník zodpovědný za správu pohledávek, můžete začít znovu od nuly… .

Vedle dennodenně prověřované odbornosti (tedy pokud makléř řeší výhradně pojištění

pohledávek) je to bezplatnost jeho služeb. Podle regulí a standardů platících ve většině zemí, je makléř odměňován pojišťovnou prostřednictvím provize. Pojišťovny tak přenášejí odborné, administrativní a částečně obchodní činnosti na zprostředkovatele (makléře).

Samozřejmě, nic není zadarmo, ale „náklady“ na makléře jsou vykompenzovány jeho vyjednávací tržní pozicí u pojišťoven. Makléř by měl zajistit, aby klient získal cenu minimálně stejnou, většinou však nižší, než při sjednání přímo s pojišťovnou. Ať již při sjednání nového pojištění, nebo převzetím zastupování již uzavřené pojistky.

a s jakým?

S pojištěním pohledávek by vám měl radit nejlépe někdo, kdo v pojišťovně pohledávek v minulosti pracoval, nebo má alespoň dlouholeté zkušenosti výhradně s tímto typem pojištění.

Nejvhodnější oblastí v pojišťovně je oblast upisování rizik, kde se rozhoduje o pojistných limitech, tedy tzv. Underwriting.

Získané zkušenosti mohou být rovněž z pozice Credit Managera využívajícího pojištění pohledávek z klientského pohledu.

Případně makléře, kterému „prošly rukama“ desítky pojistně pohledávkových nabídek a smluv od všech aktivních pojišťoven pohledávek.

Ideálně pak všechny výše uvedené požadavky na zkušenosti dohromady.

 

s INSCOM

INSCOM – specialista na pojištění pohledávek

 • nezávislost na kterékoliv pojišťovně; pracujeme v souladu s vašimi instrukcemi a na základě vašeho pověření
 • převezmeme většinu odborné práce s pojištěním pohledávek a šetříme tak čas a kapacitu vašich zaměstnanců;  uplatňujeme individuální přístup, vždy konkrétní společnosti na míru
 • naše zkušenosti s Credit Managementem globálních firem; dlouholetá praxe v pojišťovně pohledávek, včetně upisování pojistných limitů přispívají k vašemu hladšímu obchodování
 • bezplatně, makléř je placen pojišťovnou na základě zákona
 • služby když PP nově poptáváte nebo PP již využíváte
 • zpracování výběrových řízení, auditů smluv i maximalizace limitů na vaše odběratele
 • nejvýhodnější nabídka díky dennodennímu kontaktu se všemi pojišťovnami na trhu, tj. Atradius, Coface, Credendo, Euler Hermes (abecední pořadí)
 • bezplatné prověření bonity  vybraných odběratelů pojišťovnami
 • našimi klienty jsou společnosti s obratem od desítek milionů po několik miliard korun
 • jsme stabilním partnerem se zájmem o dlouhodobé partnerství; s registrací ČNB a pojištěním odpovědnosti na 35mil. Kč a celou EU

s kterým makléřem raději ne

Ani rozsáhlá síť „specialistů na pojištění“ s dlouholetou tradicí není zárukou kvality nabízených služeb v oblasti pojištění pohledávek.

Důležitá je nezávislost. Makléř ani síť, ke které patří, by tedy neměla být v terminologii zákona, tzv. „pojišťovacím agentem“. Agent totiž vykonává zprostředkovatelskou činnost v pojišťovnictví jménem a na účet jedné nebo více pojišťoven. Makléřská společnost přijímající také roli pojišťovacího agenta tak výrazně snižuje svou nezávislost.

Univerzálnost, ani velikost sama o sobě není rovněž u pojištění pohledávek přínosem. „Uni-makléř“ nabízí většinou vedle pojištění majetku a nemovitostí i hypotéky, stavební spoření,…. . Je „manufakturou“ na pojištění. Spolupracuje s desítkami pojišťoven, nejen těch na pojištění pohledávek. Nechali byste si od praktického lékaře léčit bolavá záda nebo provést operaci srdce? Zřejmě ne. Nenechávejte tedy majetkové pojišťováky ovlivňovat váš Credit Management.

Konkrétní příklad

 • na českém trhu působí čtyři (4)pojišťovny pohledávek
 • velkých univerzálních pojišťovacích makléřských společností bylo v roce 2012 celkem šest (6) (se zprostředkovaným pojistným vyšším než 1 mld. Kč).
 • v roce 2012 měla u jedné z největších pojišťoven více než devět (9) zprostředkovaných smluv na pojištění pohledávek pouze jedna síť (nikoliv makléř) pojišťovacích zprostředkovatelů.
 • ANO, tzn., že ostatní „velcí makléři“ u ní zprostředkovali pojištění pohledávek max. devíti (9)klientům!?!….

Závěr:  vysoké hodnoty zprostředkovaného pojistného nezaručují odbornost a zkušenosti ve vysoce specializované oblasti pojištění pohledávek. 

best Running shoes brand | Ataf.pl - All Truth All Fresh: Sneakersy, Streetwear & Więcej