Fúze v rámci skupiny Credendo

9.10.2020

V první polovině roku 2021 plánuje skupina Credendo fúzi dvou svých specializovaných úvěrových pojišťoven  Credendo – Excess & Surety a Credendo – Single Risk do nového subjektu Credendo – Guratantees & Speciality Risks. Se splaceným kapitálem ve výši 135 milionů EUR se Credendo - Guatantees & Speciality Risks se sídlem v Bruselu a rozsáhlou sítí poboček v Rakousku, Francii, Německu, Itálii, Lucembursku, Nizozemí, Polsku, Španělsku a Švýcarsku stane významným specializovaným pojistitelem nabízejícím pojištění záruk, pojištění excess of loss a single risk.

Cílem sloučení je v souladu s vizí společnosti Credendo nabídnout komplexní řešení v oblasti úvěrového pojištění dostupná pro všechny velikosti a typy podniků a kryjící rizika po celém světě.

V souvislosti s plánovanou fúzí potvrdila S&P Global Ratings rating „A“ společnosti Credendo – Single Risk a vzhledem k nadcházející fúzi Credendo – Single Risk s Credendo – Excess & Surety revidovala výhled z negativního na stabilní. S&P tímto potvrzuje, že fúze posílí integraci společnosti Credendo – Single Risk v rámci skupiny Credendo, a že signalizuje ochotu a schopnost skupiny podporovat svou specializovanou dceřinou společnost.

 

Více informací o fúzi a ratingu společnosti Credendo ke stažení:

Credendo sloučí své specializované úvěrové pojišťovny do jedné společnosti

S&P Global Ratings zveřejňuje aktualizaci ratingu společnosti Credendo – Single Risk