Ke stažení

ATRADIUS

zasílání finančních výkazů odběratelů na support.praha@atradius.com (v kopii na jitka.vesela@inscom.cz)

hlášení hrozby pojistné události a předání pohledávky k vymáhání formulář ke stažení <zde>  zasílejte na nezaplaceni@atradius.com; od 17.9.2018 výhradně prostřednictvím ATRIUM

hlášení vzniku škodní události požadované informace ke stažení <zde>

COFACE

hlášení pojistného obratu na deklarace-cz@coface.com

formulář ke stažení <zde>

hlášení hrozby pojistné události a předání pohledávky k vymáhání

zasílejte na skody-cz@coface.cz

CREDENDO

souhrnná žádost o úvěrové limity- formulář ke stažení <zde>

žádost o prodloužení lhůty pro oznámení hrozby /u konkrétního odběratele přímo v on-line systému/

EULER HERMES

zasílání finančních výkazů odběratelů na info.cz@eulerhermes.com (v kopii na jitka.vesela@inscom.cz)

hlášení pojistného obratu - formulář ke stažení <zde>    od 1.7.2018: prostřednictvím EOLIS přes záložku Dokumenty/Kontakty vyplněním formuláře jednou částkou po jednotlivých zemích. Nejmenovité odběratele formou přílohy se seznamem odběratelů, stejně tak případné další Připojištěné společnosti. Návod zde.

zasílání obratů s Nejmenovitými odběrateli na hlaseni@eulerhermes.com (jen v případě, že je pojistnou smlouvou vyžadováno)

hlášení hrozby pojistné události prostřednictvím EOLIS, v případě jeho nedostupnosti, na e-mail CZ_newfiles@eulerhermes.com (do 2 pracovních dnů potvrdí, sdělí kontaktní osobu z odd. vymáhání a likvidace a vyžádají si podklady (objednávky, smlouvy, dodací listy, apod. + saldo za odběratelem za posledních 12 měsíců)

Kategorie zemí – aktuální znění ke stažení na internetové stránce http://www.eulerhermes.com/economic-research/country-risks/Pages/country... ; pro základní představu Mapa rizik a Rating zemí (3.Q 2017).