Prezentace novinek pojišťovny Credendo

23.9.2019

Ve čtvrtek 19.9. jsme byli pozváni na prezentaci novinek pojišťovny Credendo spojenou s ochutnávkou italských, španělských a francouzských šumivých vín ve vinotéce Advivum ve Slovanském domě.

Při této příležitosti nás Credendo informovalo o změnách ve vedení společnosti, kdy novým generálním ředitelem Credendo Short-Term EU Risks pro ČR, Slovensko a Polsko bude od října 2019 Christoph Witte. Stávající generální ředitel, Stefaan Van Boxstael, bude nadále zastávat funkci předsedy představenstva.

Od 1.1. 2020 Credendo plánuje zavedení jednotného IT systému pro celou skupinu Credendo, který byl měl přinést užší a efektivnější spolupráci napříč skupinou, zrychlení úpisu limitů a zejména lepší přístup k informacím o odběratelích.

Dále jsme se mimo jiné dozvěděli o navýšení základního kapitálu společnosti Credendo z 200 mil. na 515 mil. Kč, jenž v kombinaci s potenciálem skupiny Credendo umožní využití obchodních příležitostí na západních trzích.  

V neposlední řadě Credendo představilo klíčová čísla skupiny za rok 2018, zahrnující růst objemu pojištěných transakcí z 85 miliard € na 87 miliard €, vybrané pojistné 330 milionů € a konsolidovanou hodnotu vlastního kapitálu 2,53 miliardy €.

Nedílnou součástí prezentace byly i trendy v platební morálce a odhad budoucího vývoje ekonomiky.